Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dodatki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dodatki. Pokaż wszystkie posty

piątek, 9 maja 2008

Rozane Lassi

Rano dodaja wiecej energii niz kawa, w cieply, letni wieczor sa orzezwiajace, a z dodatkiem owocow ( mango, poziomki posluzy zamiast deseru, w secunde gasi pragnienie po pikantnym curry.
Podane w wielkiej, pieknej, wysokiej szlance lub kieliszku, przyozdobione platkami rozy...jak latwo mozna sie rozmarzyc

Rozane Lassi
  • 400g jogurtu srodziemnomorskiego
  • 100g mleka
  • 2 lyzki wody rozanej
  • 3 lyzki plynnego miodu ( opcjonalnie 1 lyzka syropu klonowego)
  • kostki lodu
Wszystkie szkladniki zmiksowac, wrzucic kostki lodu, mieszac az sie w polowie roztopi, przlelac do szlanek( kieliszkow)

środa, 7 maja 2008

Dip z Oliwek

Do Oliwkowego Chleba genialnym dodatkiem jest dip z oliwkek, rownie prosty co smaczny.
Zrobienie go zajmuje niecale 2min.

Dip z Oliwek
  • 1 szklanka oliwek ( bezpestkowych czarnych lub zielonych)
  • 1 lyzka startego czosnku ( ok 4 zabki)
  • 2 lyzki swiezej bazylii
  • 1 lyzki soku z cytryny
  • 2 lyzki oliwy z oliwek
  • 1 lyzka musztardy dijon
  • 1/2 szklanki seru feta
Wszystkie skladniki miksujemy na gladka mase.

środa, 30 kwietnia 2008

Chlebek Naan

Prawdziwy Chlebek Naan piecze się w glinianym piecu a ponieważ takowego (jeszcze) nie posiadam trzeba sobie radzić z tym co się ma. Grill w piekarniku się tez nadaje, pod warunkiem, że jest bardzo nagrzany ok 250C, chlebek Naan piecze się bardzo szybko 3-4min z każdej strony.

Fantastyczny do wszystkich potraw curry , mięs i owoców morza, sosów i sałatek z oliwą

Chlebek Naan
  • 1 łyżeczka drożdży instant
  • 1 łyżeczka cukru
  • 200 ml ciepłej wody ( 3/4 szklanki )
  • 300g maki (41/2 szklanki )
  • 1 jajko (opcjonalnie w wersji nie- wegańskiej)
  • 2 łyżki tłustego jogurtu (opcjonalnie 3 łyżki mleka)
  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 2 łyżeczki soli
  • 50g stopionego masła(opcjonalnie 1/4 szklanki oleju)

Wlewamy wode do duzej miski, dodajemy drozdze i cukier, zostawiamy na 5 min az zacznie fermentowac. Dodajemy make zmieszana z sodą oczyszczonej i solą, roztrzepane jajko, jogurt lub/ mleko (stopniowo dolewane).
Ciasto wymieszać i wyrabiać przez 5-7 min. Przykryć wilgotna ściereczką i odstawić w wysmarowanej olejem misce na 1 godz. Rozdzielić na 10-14 kawałków i uformować w kulki. Zostawić na 15 min. Rękami uformować placki o grubości 2 cm i rozciągnać każda na kształt łzy, posmarowac stopionym maslem i układać na blasze w piekarniku nagrzanym do ok 250C. Piec 3-4 min z każdej strony az do zarumienienia.