Pokazywanie postów oznaczonych etykietą palak paneer. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą palak paneer. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 19 maja 2008

Palak Paneer

Palak Panner to swiezy ser ze szpinakiem. Dzien wczesniej robimy ser! Super latwe i godne polecenia.

Palak Paner
  • 2L pelnego mleka
  • 1/4L serwatki (z robionego sera)
  • 1 cytryna
  • 1 lyzka maki
  • 4 lyzki masla
  • 1/2 kg szpianku ( zamrozonego) 2 peczki swiezego
  • 1/2 szklanki wody
  • 2 zabki posiekanego czosnku
  • 3 cm swiezego startego imbiru
  • 1 lyzeczka cynamonu w proszku
  • 1 lyzeczka kurkumy
  • 1 lyzeczka kardamonu w proszku
  • 1/2 lyzeczki chili w proszku
  • 1/2 lyzeczki garam masala
  • 1 mala cebulka drobno posiekana
  • 4 pomidory z puszki, drobno pokrojone
  • 1 czystka wyprasowana pieluszka tetrowa lub sciereczka

Mleko podgrzac, wycisnac sok z cytryny i wlewamy do mleka, mieszamy i ogrzewamy na malym ogniu przez nastepne 3 min caly czas mieszajac.
Sito wykladamy sciereczka, wlewamy mleko i pozostawiamy do obciekniecia przez noc.
Nastepnie odciskamy 1/4L serwatki. Zagniatamy twarog z maka i wyrabiamy przez 5min, formujemy plaski placek i kroimy na 1 cm kostki. Rozgrzewamy maslo (2 lyzki) na patelni i smarzymy ser ze wszystkich stron na zloty kolor.

Gotujemy szpinak w wodzie przez 2min, dodajemy pomidory i imbir, gotujemy na wolnym ogniu przez nastepne 2-4min. Calosc miksujemy na jednolita, gladka mase.

Na reszcie masla podsmarzamy cebulke, czosnek, dodajemy zmiksowany szpinak, ser i wszystkie przyprawy, zalewamy serwatka i dusimy przez 15min.